menu
reklama
reklama

Zarobki na zbiorach w Portugalii


Praca sezonowa cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych, ale również osób aktywnych zawodowo, które podczas urlopu wypoczynkowego bądź bezpłatnego, wyjeżdżają dorobić na zbiory.

reklama
reklama

Praca jest prosta, najczęściej nie są wymagane szczególne kwalifikacje, ale nie należy do lekkich. Jakie są zarobki w Portugalii w rolnictwie?

Średnie stawki na tle innych europejskich krajów

Stawki za pracę przy zbiorach czy w gospodarstwach rolnych nie należą do wysokich. Porównując je z holenderskimi czy niemieckimi, to zdecydowanie Portugalia blado wypada na tym tle. Zarobki w Portugalii w rolnictwie są wystarczające na to, by się tam utrzymać i coś zaoszczędzić. Jak wysoka to będzie kwota, zależy od kilku czynników. Czy mamy zapewnione darmowe zakwaterowanie, wyżywienie? Czy pracodawca zapewnia transport? Gdzie będziemy robić zakupy? Jak będziemy spędzać wolny czas? Najlepsze oferty i zarobki w Portugalii w rolnictwie są w gospodarstwach, które gwarantują zakwaterowanie i wyżywienie. A do tego jeśli będziemy oszczędzać na wydatkach w czasie wolnym, to można co nieco zaoszczędzić.

Od kiedy zaczyna się sezon?

Nabór pracowników do pracy w Portugalii w rolnictwie zaczyna się już w lutym, marcu. Wówczas ruszają pierwsze prace przy owocach, warzywach, które wiążą się z koniecznością zatrudnienia dodatkowych pracowników. A jeśli chodzi o farmy, to również można znaleźć w nich zatrudnienie. Szczególnie warto szukać farm ekologicznych, gdzie oprócz lepszych zarobków w Portugalii w rolnictwie, można przez cały pobyt żywić się tym, co zdrowe.
Zarobki w Portugalii w rolnictwie nie są nazbyt kuszące, ale Portugalia ma do zaoferowania coś więcej. Czas spędzony w ciepłym klimacie, pozytywnie nastawieni do obcokrajowców ludzie i pyszna, choć podawana w maleńkich filiżankach, kawa.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]