menu
reklama
reklama

Zakładanie działalności gospodarczej w Anglii – co musisz wiedzieć?


Wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju sprawiają, że wielu przedsiębiorców decyduje się na zarejestrowanie firmy w innym kraju. Wielu z nas zastanawia się, czy Anglia jest dobrym państwem na założenie działalności gospodarczej. Sprawdźmy, czy to się opłaca.

reklama
reklama

Szacuje się, że na terenie Wielkiej Brytanii działa już ponad 100 000 polskich firm. Wybieramy ten kraj głównie ze względu na stosunkowo małą barierę językową, choć nie bez znaczenia są tu również korzyści, jakie zapewnia nam angielska gospodarka.

Jeszcze niedawno zakładanie firmy w Anglii wydawało się doskonałym pomysłem, jednak czy po Brexicie jest tak samo? Otóż okazuje się, że w dalszym ciągu gospodarka Wielkiej Brytanii, sześciokrotnie przewyższa polską. Wartość PKB w Anglii wynosi 2,86 bln USD, przy czym w Polsce jest to zaledwie 0,48 bln USD. W generalnym rankingu Wielka Brytania zajmuje 5 miejsce pod względem funkcjonalności gospodarki i jest wyprzedzana jedynie przez USA, Chiny, Japonię oraz Niemcy.

Zalety zakładania firmy w Wielkiej Brytanii:
• wysoka kwota wolna od podatku
• wyższe koszty pracy
• niskie ubezpieczenia społeczne
• niższe koszty zatrudnienia

Wielka Brytania to kraj, który sprzyja zakładaniu firmy nie tylko pod względem samych liczb, ale również łatwości w założeniu przedsiębiorstwa oraz dokonywaniu rozliczeń miesięcznych i rocznych. Anglia wypada lepiej również pod względem ochrony udziałowców, egzekwowania płatności oraz ogłaszania upadłości.
W Wielkiej Brytanii nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć firmę przez internet. Jest to krótki i tani proces, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Takie możliwości mamy również z poziomu Polski, jednak musimy wtedy liczyć się z dodatkową opłatą za aktywowanie konta bankowego na terenie Anglii.
W ogólnym podsumowaniu, warto zakładać działalność w Wielkiej Brytanii, zarówno będąc jej mieszkańcem, jak i wtedy, gdy chcemy założyć firmę, pozostając w Polsce.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]