menu
reklama
reklama

Turystyka - najlepsze regiony turystyczne w Holandii


Planujesz wyjazd do Holandii? Chcesz dowiedzieć się, co warto tutaj odwiedzić? Szukasz wartościowego źródła, z którego dowiesz się, gdzie pojechać i dlaczego akurat tutaj? Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi propozycjami i wiedz, że Holandia jest państwem wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie.

reklama
reklama

Zasil grono milionów turystów odwiedzających ten kraj i korzystaj z atrakcji.

Amsterdam
Jadąc do Holandii, nie sposób nie odwiedzić jej stolicy, czyli Amsterdamu. Jedno z najpiękniejszych państw Europy zapewni Ci mnóstwo dobrej zabawy. Jeżeli jesteś miłośnikiem rozrywki, nie będziesz się tu nudzić. Skosztujesz pysznego piwa, a dzięki charakterystycznym dla miasta kanałom poczujesz się jak w Wenecji.

Gouda
Cenisz stare miasta z bogatą historią? Koniecznie odwiedź miasto Gouda. Oprócz atrakcyjnego targu serów, który odbywa się według odwiecznych zasad handlu, w samym centrum miasta czeka na Ciebie ratusz i kościół świętego Jana z fantastycznymi witrażami.

Zaanse Schans
Zaanse Schans należy odwiedzić ze względu na szczególny charakter tej wsi, która jest pewnego rodzaju skansenem. Oprócz większości domów, które są tutaj normalnie zamieszkiwane, wiele przeznaczonych jest do zwiedzania. Są to nie tylko domy, ale całe gospodarstwa i wiatraki. Przyjeżdżając do Zaanse Schans, sprawdzisz, jak wygląda wiejska wytwórnia serów, stare sklepiki czy muzeum sabotów.

Giethoorn
Kolejną wsią dużo mniejszą, lecz niemniej urokliwą jest Giethoorn. Szczególną jej zaletą jest fakt, że jest to wieś w całości położona na wodzie. To niejako Wenecja Północy, po której trzeba poruszać się łodziami. To miejsce wyjątkowe w Holandii, do którego zjeżdża się ogromna liczba turystów z całego świata. Giethoorn - malownicze miejsce, koniecznie musi znaleźć się w Twoich holenderskich planach turystycznych.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]