menu
reklama
reklama

Praca w Holandii w rolnictwie


Holenderska gospodarka oparta jest przede wszystkim o handel i rolnictwo. Polacy, często nieznający języka holenderskiego, próbują sił szczególnie w tym drugim. Jak wygląda praca w Holandii w rolnictwie?

reklama
reklama

Praca w Holandii w rolnictwie – dla kogo?

Kiedy słyszymy „praca w Holandii”, często myślimy: „szklarnie i tulipany”. Jest to zasadne skojarzenie, bo faktycznie – wśród ofert pracy w Holandii znajduje się wiele takich, które dotyczą kwiatów. W takich przypadkach nieraz wymagane jest doświadczenie określone minimalną długością odbytego stażu, a także znajomość języka angielskiego lub holenderskiego.

Podobne wymagania pojawiają się w przypadku pracy z owocami i warzywami w szklarniach. Właściwie można zauważyć, że każdy z pracodawców oczekuje albo doświadczenia, albo znajomości języka obcego. Większość z nich oferuje możliwość stałego zatrudnienia. Część gwarantuje także zakwaterowanie.Warzywa, które zbierane są w Holandii, to przede wszystkim papryka oraz ogórek. Można też znaleźć pracę przy sadzonkach owoców, na przykład malin czy truskawek. Często głównym zajęciem pracujących jest plewienie.

W związku z tym w holenderskim rolnictwie najczęściej odnajdują się kobiety w dobrej kondycji fizycznej.
Jeśli chodzi o holenderskie rolnictwo i mężczyzn, mogą oni zdobyć pracę w hodowli, na przykład trzody chlewnej.
Niektórzy pracodawcy zajmują się zarówno owocami i warzywami, jak hodowlą, dlatego – trafiając do jednej osoby – można dogadać się w sprawie wykonywania innych obowiązków niż te, które określone zostały na początku.

Praca w Holandii w rolnictwie – ile można zarobić?

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, najczęściej stawki wahają się w przedziale 9-11 euro brutto za godzinę. Niektórzy pracodawcy proponują drobne premie w okresie wakacyjnym. Wynagrodzenia są wypłacane w systemie 4-tygodniowym (miesięcznym) lub tygodniowym.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]