menu
reklama
reklama

Praca w Hiszpanii w przemyśle


Od niedawna Hiszpania rozszerza swoją międzynarodową współpracę gospodarczą poza kraje sąsiadujące. Nowe cele to Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry oraz Polska.

reklama
reklama

Wynikiem tego są kolejne hiszpańskie inwestycje w naszym kraju, głównie w dziedzinie budownictwa, przemysłu czy handlu.

Jest też inny efekt tej tendencji. Wcześniej Polska była dla Hiszpanów mało znanym krajem, nie znali też do końca naszego potencjału jako pracowników. Owszem, jeździmy od lat do pracy w Hiszpanii, ale głównie w rolnictwie czy gastronomii i turystyce. Wykonujemy tam głównie proste prace nie wymagające kwalifikacji, więc jedyna zaleta jaką dostrzegają pracodawcy to nasza pracowitość.

Odkąd istnieją w Polsce duże inwestycje z hiszpańskim kapitałem, w których pracują nasi rodacy na różnych szczeblach i wykonują różne prace, wiele się zmieniło. Okazało się, że jesteśmy nie tylko pracowici. Mamy też doskonałych fachowców, majstrów i inżynierów. Sprawdzamy się w pracy w przemyśle, budownictwie oraz teleinformatyce.
Dzięki temu pojawia się coraz więcej ofert hiszpańskich firm, które chcą zatrudniać Polaków do pracy w przemyśle, zarówno bezpośrednio przy produkcji, jak i na stanowiskach kierowniczych czy w dozorze technicznym. Oczywiście warunkiem, aby dostać taką pracę jest znajomość języka angielskiego, a najlepiej hiszpańskiego.

Ciekawym zjawiskiem są też oferty dla polskojęzycznych inżynierów i managerów. Firmy, które już zatrudniają Polaków w większych ilościach chcą w ten sposób pozyskać pracowników, którzy są fachowcami w danej dziedzinie techniki, a jednocześnie będą mieć lepszy kontakt w polską załogą.

Najwięcej ofert pracy w Hiszpanii w przemyśle pochodzi z okolic wielkich miast, gdzie koncentrują się wielkie zakłady produkcyjne, głównie Madrytu i Barcelony. O ile więc praca w przemyśle to zarobki zdecydowanie wyższe od płacy minimalnej, to jednak koszty zakwaterowania i utrzymania w dużym mieście będą wyższe niż w innych rejonach Hiszpanii.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]