menu
reklama
reklama

Kursy wymagane w transporcie w Anglii


Planujesz założyć firmę transportową w Anglii? A może poszukujesz pracy w transporcie i nie wiesz, jakich kursów i uprawnień potrzebujesz? Zobacz, jakie kwalifikacje przydają Ci się przy pracy w transporcie w Anglii.

reklama
reklama

PRZEWÓZ OSÓB

Odpowiednie prawo jazdy
Prawo Jazdy kategorii B upoważnia kierowcę do przewozu nie więcej niż 8 osób, dostosowując warunki oraz liczbę pasażerów do możliwości pojazdu. Pracując w transporcie osobowym, w którym przewozi się więcej niż 8 osób, najmniejszym pojazdem, na jakim przyjdzie nam pracować, jest minibus. Chcąc prowadzić taki samochód, musimy posiadać prawo jazdy kategorię D1. Aby uzyskać ten stopień w Wielkiej Brytanii, konieczne jest ukończenie kursu MiDAS - Minibus
Driver Awareness Scheme.

Licencja VOSA (Vehicle & Operator Services Agency)
Licencja VOSA wymagana jest zarówno przy zarobkowym, jak i niezarobkowym przewozie pasażerów.

Ubezpieczenie Hire and Reward
Ubezpieczenie pokrywa przewóz osób za opłatą. Na jego wysokość wpływa między innymi wiek kierowcy, rodzaj pojazdu oraz trasa podróżowania.

KIEROWCY TRANSPORTU TOWAROWEGO W ANGLII – przydatne kwalifikacje

Jeżeli myślisz o pracy w transporcie w Anglii jako kierowca ciężarówki, będzie Ci potrzebne brytyjskie prawo jazdy, karta CPC oraz karta do tachografu. W przypadku, gdy podane dokumenty miałeś zrobione w Polsce, wystarczy wymienić je na brytyjskie.

Dodatkowo przydadzą CI się takie szklenia i kursy jak:
- ADR – do przewozu rzeczy niebezpiecznych
- HIAB – do operowania żurawiem zamontowanym w ciężarówce

Do przewozu towarowego w Anglii nie trzeba się specjalnie przygotowywać, odpowiednie dokumenty oraz ubezpieczenie wystarczą, aby znaleźć pracę w tym zawodzie. Kierowcy w Wielkiej Brytanii potrzebni są cały czas, a więc osoba rzetelna nie powinna mieć problemu ze zdobyciem zatrudnienia, jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia i zna zasady ruchu drogowego panujące w UK.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]