menu
reklama
reklama

Kursy wymagane na budowie w Danii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Praca w krajach skandynawskich zapewnia Polakom atrakcyjne zarobki. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się praca na budowie w Danii.

reklama
reklama

Odczuwalny w tym kraju deficyt pracowników budowlanych to świetny powód do poświęcenia czasu na znalezienie etatu w którejś z duńskich firm. Warto pamiętać o posiadaniu potrzebnych skandynawskich certyfikatów lub ewentualnym ukończeniu szkoleń, których zwieńczeniem jest uzyskanie stosownego dyplomu.

Uprawnienia VCA dla pracowników budowlanych w Danii
Kurs VCA jest przekazaniem wiedzy i przygotowaniem do egzaminu z zakresu rozszerzonych wymagań bhp stosowanych w krajach Unii Europejskiej. Sektor budowlany jest branżą podwyższonego ryzyka, stąd coraz częściej duńscy pracodawcy oferując zagranicznym pracownikom pracę na budowie, wymagają od nich ukończenia szkolenia VCA.

Do branż podwyższonego ryzyka zalicza się prace:
• budowlano-montażowe,
• izolacyjne, budowę rusztowań,
• sprzątanie przemysłowe,
• prace konserwacyjne,
• śrutowanie, malowanie,
• transport pionowy i poziomy.

Szkolenia Hot Work dla pracowników na budowie w Danii
Szukając pracy w Danii na budowie lub branżach pokrewnych, zdecydowanie często pojawia się w ofertach uprawnienie Hot Work. Jego wyjaśnienie warto zacząć od sprecyzowania, czym są prace gorące. Hot Work to nic innego jak prace ogniowo-pożarowe, czyli niebezpieczne. Z reguły chodzi o spawanie gazowe i elektryczne, szlifowanie, cięcie termiczne czy też prace z użyciem palnika gazowego. Coraz częściej ukończenie tego kursu pojawia się jako wymagania w ofertach pracy dla brygadzistów i majstrów budowy w dużych budowlanych firmach w Danii.

Szukając pracy w tym sektorze we wszystkich krajach skandynawskich, warto pamiętać o powyższych dwóch najważniejszych kursach. Pierwszy certyfikat VCA ważny jest przez 10 lat, drugi przez 5 lat.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]