menu
reklama
reklama

Kilka ciekawych miejsc w Danii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Kraj ludzi pozytywnych, kierujących się filozofią hygge. Tajemniczo brzmiące słowo oznacza stan zadowolenia, życia w zgodzie ze sobą i światem.

reklama
reklama

Sami Duńczycy zaliczają siebie do najszczęśliwszych narodów na świecie. I obok malowniczych krajobrazów, pięknych miejsc, to jeden z głównych argumentów, dla których warto wybrać właśnie Danię na urlop. Najlepsze regiony turystyczne w Danii to dla jednych Bornholm, dla innych Kopenhaga, ale miejsc, które warto zobaczyć jest mnóstwo.

Kamienie Runiczne
Dwa głazy znajdujące się w Jelling, są na 9. i 10. miejscu wśród najczęściej odwiedzanych duńskich zabytków. Pierwszy głaz datuje się na rok 955, a drugi na 965 rok. Wyryte na głazach słowa odczyta tylko ten, kto zna alfabet, którym wówczas się posługiwano. Pierwszy głaz postawił pierwszy król Danii swojej żonie. Drugi zaś postawił jego syn, dla ojca i matki. To najstarsze ślady, w których pojawia się nazwa Danii. W tym miejscu poczujesz się magicznie i dotkniesz historii sprzed dziesięciu wieków.

Hammeren
Wśród najlepszych regionów turystycznych w Danii jest oczywiście Bornholm. To przepiękne miejsce na odpoczynek, wśród przyrody, spokoju, a przy tym z pyszną kuchnią i wieloma atrakcjami. Jednym z miejsc, którego nie można pominąć będąc na wyspie, jest Hammeren. To najdalej wysunięty na północ kraniec wyspy. Wokół masywu utworzono szlak turystyczny, który prowadzi do latarni morskiej z 1895 roku, a później do ruin świątyni z XIV wieku. Dużą atrakcją jest Hammershus, największy w Skandynawii kompleks ruin zamku z okresu średniowiecza.

Białe Klify
Najlepsze regiony turystyczne w Danii i niezwykle widoki spotkasz na wyspie Møn, położonej w południowo- wschodniej Danii. Białe klify ciągną się przez około 8 km, a w najwyższym punkcie mają wysokość około 130 m n.p.m. Niezwykły widok i wielka przyjemność obcowania na tej wyspie, czynią ten region jednym z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym.
Pięknych miejsc w Danii nie brakuje, dlatego trzeba ją odwiedzić kilka razy. Za każdym skupiając się na innym regionie.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]