menu
reklama
reklama

Jakie są zarobki w Szwecji w przemyśle?


Wyjazdy do pracy sezonowej w Szwecji cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a powodem są nie tylko wyższe zarobki w Szwecji w przemyśle, budowlance czy gastronomii, ale jest ich przynajmniej jeszcze kilka.

reklama
reklama

Ten piękny kraj, z wielowiekowymi tradycjami, znajduje się stosunkowo niedaleko od Polski i wiele ofert pracy nie wymaga znajomości języka. A Polacy, którzy wyjeżdżają do pracy sezonowej bądź na stałe, są w większości zadowoleni, o czym można przeczytać na różnych forach.

Najwięcej ofert pracy w branży spożywczej, odzieżowej i kosmetycznej

Ofert pracy sezonowej w Szwecji w przemyśle nie brakuje, najwięcej dotyczy pracy na produkcji oraz na magazynie. Poszukiwani są pracownicy na linie produkcyjne w branży spożywczej, odzieżowej (często do sortowania ubrań) oraz kosmetycznej. Można znaleźć również zatrudnienie w zakładach zajmujących się produkcją zabawek, recyklingiem.

Najniższe wynagrodzenie za godzinę/ miesiąc

Agencje pośrednictwa pracy, bo to od nich najwięcej jest ofert pracy sezonowej, podają zarobki w Szwecji w przemyśle za godzinę pracy bądź za miesiąc (brutto). W większości widnieje stawka godzinowa. Najniższe zarobki na produkcji oscylują w granicach 125 koron szwedzkich, jest to około 50 zł. Miesięcznie wynagrodzenie wynosi od 18 000 szwedzkich koron. Najczęściej nie jest ono jednak niższe niż 20 000 SEK. Średnio zarobki w Szwecji w przemyśle to około 25 000 SEK. Daje to około 10 000 zł brutto miesięcznie.

Opłaca się być wybrednym

Zarobki na produkcji w obrębie jednej branży różnią się nawet o kilka, kilkanaście koron szwedzkich za godzinę, a za miesiąc uzbiera się całkiem przyzwoita kwota do odłożenia. Przy pakowaniu kanapek zarobisz znacznie mniej niż w zakładzie zajmującym się produkcją soków. Różnica w zarobkach to nawet 15-20 SEK, a zatem nie rzucaj się na pierwszą atrakcyjnie wyglądającą ofertę, bo może się okazać, że inny przedsiębiorca płaci lepiej.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]