menu
reklama
reklama

Jak założyć konto bankowe w Holandii


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Jeżeli znaleźliśmy pracę w Holandii i planujemy pozostać tam na dłużej, warto zastanowić się nad założeniem holenderskiego konta w banku.

reklama
reklama

Zobaczmy, jak założyć konto w Holandii ?

Holenderskie konto bankowe
Osoby, które zdecydują się na założenie konta w holenderskim banku, mogą liczyć na:
- szybsze pojawienie się środków na koncie;
- wypłaty z holenderskich bankomatów bez prowizji;
- możliwość płacenia kartą w każdym punkcie za minimum prowizji.
Skoro zarabiamy w Holandii i chcemy, aby nasza wypłata pojawiła się na koncie zaraz po przelewie, środki szybciej zostaną zaksięgowane na rachunku holenderskim niż polskim. Założenie konta bankowego w Holandii jest więc korzystną opcją dla wszystkich, którzy przebywają w kraju na dłużej.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?
Największe i najbardziej popularne banki w Holandii posiadają dużą liczbę oddziałów. W większości z nich konto założyć mogą także obcokrajowcy. Obsługa odbywać się będzie w języku angielskim, co ułatwi nam zrozumienie zasad działania konta.

Dużą popularnością cieszą się również banki internetowe. Oferują szybki dostęp do bankowości elektronicznej i możemy je założyć bez wychodzenia z domu. W takim przypadku konieczna może okazać się jednak znajomość holenderskiego, gdyż to w tym języku umieszczone są wszystkie informacje potrzebne do otwarcia rachunku. Oczywiście możemy skorzystać z internetowego tłumacza, co powinno nam pomóc ogólnie zorientować się w procesie zakładania konta. Jeżeli jednak wolimy, aby ktoś dokładnie wytłumaczył nam zasady, lepiej osobiście udać się do oddziału i porozmawiać z konsultantem.

Do założenia konta w Holandii potrzebny nam będzie dokument tożsamości potwierdzenie adresu zamieszkania, numer BSN oraz potwierdzenie zatrudnienia. Nie każdy bank będzie wymagał każdego z tych dokumentów, jednak wart mieć je przygotowane w razie potrzeby.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]