menu
reklama
reklama

Jak spędzać czas wolny we Francji?


Kultura Francji, pomimo że większą część ludności stanowią Francuzi, jest bardzo różnorodna. Oznacza to, że bogactwo kulturowe przejawia się w różnych sferach życia, choćby w tym, jak spędzać czas wolny we Francji. Oto nasze podpowiedzi, co można tam robić poza pracą.

reklama
reklama

Sztuka, sztuka i jeszcze więcej sztuki
Francja nie bez powodu kojarzy się z wysoko rozwiniętą kulturą i sztuką. Jest kolebką wielu ważnych, europejskich myślicieli, artystów i wynalazców. Z tego powodu można spędzać czas wolny we Francji, odwiedzając liczne wystawy, biorąc udział w różnych festiwalach literackich, filmowych i teatralnych.

Sport
Wielu Francuzów spędza swój czas wolny aktywnie. Chodzą na wycieczki, często piesze, ale przede wszystkim uprawiają sporty. Do najpopularniejszych dyscyplin należą: jazda na rowerze, rugby, piłka nożna, tenis, jeździectwo, żeglarstwo oraz tradycyjna, narodowa gra w kule (boules).

Proszone kolacje
Proszone kolacje to jeden z popularnych sposobów spędzania czasu wolnego we Francji. Są to okazje do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, co dla Francuzów jest bardzo ważnym elementem codzienności. Spotkania te rozpoczynają się zwykle w godzinach 19-20. Gospodynie serwują gościom zdrowe przekąski i bardziej kaloryczne przystawki. Kobiety piją białe wino lub kir, a mężczyźni piwo lub Ricard. W czasie kolacji można delektować się prawdziwymi, francuskimi specjałami oraz porozmawiać z bliskimi sobie ludźmi poza pracą czy świętami.

Pokazy mody
Jak powszechnie wiadomo, Francja, a szczególnie Paryż jest stolicą mody. Czas wolny we Francji można zatem spędzać na pokazach nowych kolekcji największych domów mody.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy wolisz rozrywki związane z aktywnościami ciała czy też intelektualne – we Francji nie będziesz się nudzić. Swój wolny czas możesz spędzać na wiele sposobów.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]