menu
reklama
reklama

Ile można zarobić w Danii na budowie?


ARTYKUŁ REDAKCYJNY

Dania to specyficzny kraj i zupełnie inny niż nasz rynek pracy. Polscy pracownicy w napięciu co roku oczekują na podanie kwoty najniższej krajowej. W Danii jest zupełnie inaczej.

reklama
reklama

Jest to kraj, w którym nie ma czegoś takiego jak minimalne wynagrodzenie. Ale zarobki są dużo, dużo, dużo lepsze od naszych, również w branży budowlanej.

Afera w z polskimi pracownikami w Danii

Kilka lat temu głośna była sprawa dwóch polskich pracowników, którzy zdaniem Duńczyków zgodzili się pracować za głodową stawkę. Za godzinę pracy mniej więcej, w przeliczeniu na złotówki, mieli dostawać 72 zł. Praca, to układanie kostki. Duńczycy śmiali się, że jest to stawka głodowa i nie da się za nią żyć. Cóż, gdyby u nas obowiązywała taka stawka, z pewnością rządzący noszeni byliby na rękach.

Brak najniższej krajowej to nie problem

Związki zawodowe w Danii dbają o to, by pracownicy zarabiali dobrze i każdego roku ustalane są stawki w poszczególnych branżach. Duńczycy nie narzekają, a wręcz przeciwnie, Dania coraz częściej jest wybierana jako kraj wyjazdów zarobkowych i to nie tylko przez Polaków.

Polak nie może pracować za niższą stawkę niż Duńczyk

Zgodnie z prawem obowiązującym w Danii, pracodawca nie może zatrudniać obcokrajowców na gorszych warunkach niż swoich obywateli. Stąd, zarobki są bardzo dobre, ale niestety życie też kosztuje. Praca w Danii na budowie daje możliwość zarobienia niemałych pieniędzy. A szczególnie poszukiwani są fachowcy, rzetelni, terminowi i bardzo dokładnie wykonujący swoją pracę. Mniej ofert jest dla pomocników budowlanych, malarzy czy płytkarzy. Zarobki na budowie w Danii zaczynają się od 8-9 tys zł. Im wyższe kwalifikacje, dłuższe doświadczenie i większe umiejętności, tym wyższe wynagrodzenie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić większą kwotę wyjeżdżając do pracy w Danii na budowie, szukaj ofert z zapewnionym zakwaterowaniem.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]