menu
reklama
reklama

Holandia - jakie są zarobki w pracy sezonowej w rolnictwie?


Zarobki w rolnictwie w państwie holenderskim są zróżnicowane. Nie można tych zarobków określić jednoznacznie jednak po oszacowaniu można stwierdzić, że ich wysokość  za wykonanie tego rodzaju pracy waha się od 4500 euro do 5000 euro przy zbiorze truskawek. Natomiast praca przy zbiorze kwiatów w tym kraju gwarantuje zarobki w wysokości 1400 euro na miesiąc.

reklama
reklama

Ważne jest to, że jeśli ktoś chce podjąć pracę tego typu, powinien rozpocząć przeszukiwanie ofert głównie w porze letniej. Nie jest to jednak warunek konieczny, gdyż niektóre kwiaty i owoce uprawiane są w szklarniach, co sprawia, że praca odbywa się przez cały czas, niezależnie od pory roku.

Praca przy zbiorach innych produktów żywnościowych wynagradzana jest w sposób zróżnicowany, a ich wysokość uzależniona jest od wielu czynników, a wśród nich można wymienić np.: trudne warunki pracy, trudną lokalizację. Im trudniejsze warunki czy trudnodostępna lokalizacja, tym zarobki stają się wyższe, choć to też zależy od pracodawcy. Jednak bez względu na warunki, pracodawca powinien zapewnić pracownikom przerwy co kilka godzin pracy bez obniżania im z tego tytułu wysokości zarobku.

Warto przed podjęciem pracy zasięgnąć informacji odnoście warunków pracy, wypłacalności pracodawcy. Pomimo tego, że zawsze myślimy, że wszyscy są tak samo uczciwi jak my,  to mogą zdarzyć się ludzie, którzy nie zapewnią nam godziwych warunków pracy, a będą od nas wymagać stu procentowego zaangażowania i ciągle takiej samej siły do pracy, Dlatego zanim podejmiemy pracę, najbezpieczniej jest dowiedzieć się o niej jak najwięcej - tak na wszelki wypadek, bo przecież godziwe warunki pracy się nam należą.

Jednak nie ma potrzeby u każdego potencjalnego pracodawcy doszukiwać się nieuczciwości, gdyż niezwykle rzadko takie sytuacje mają miejsce. Nie warto więc  przechodzić ze skrajności w skrajność, wyolbrzymiać czegoś w jedną lub w drugą stronę.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]