menu
reklama
reklama

Czy w Anglii są polskie przedszkola?


Jeżeli myślimy o przeprowadzce do Wielkiej Brytanii z dzieckiem, musimy pomyśleć o jego edukacji. Chcąc podjąć pracę na terenie Anglii, możemy zdecydować się na pozostawienie naszej pociechy z nianią lub posłanie jej do przedszkola, w którym będzie mogła poznać rówieśników i rozpocząć swoją edukację.

reklama
reklama

Tylko czy istnieją polskie przedszkola w Anglii, czy też musimy zapisać dziecko do przedszkola angielskiego?

Polskie dziecko w przedszkolu w Anglii

Anglia jest krajem, do którego Polacy emigrują od wielu lat. Jest nas tam tak dużo, że polskie przedszkole na terenie kraju nietrudno znaleźć. Istnieje sporo instytucji prywatnych, które przyjmują polskie dzieci, zapewniając im opiekę poranną, popołudniową, a także całodniową.

Od ponad 15 lat na terenie Wielkiej Brytanii funkcjonują Przedszkola Integracyjne „Nasze Dzieci”, które umożliwiają dzieciom imigrantów z Polski wejście w świat edukacji i pozostanie w dobrej relacji z rodzimym językiem. Istnieją również inne prywatne instytucje, które oferują zapisy dzieci z Polski.

Polskie przedszkole w Anglii – jak wybierać?

Poszukując przedszkola dla polskich dzieci w Anglii, szczególną uwagę musimy zwrócić na samą ofertę. Sprawdźmy, w jakich godzinach funkcjonuje placówka i jakie rodzaje opieki zapewnia. Ważna jest również lokalizacja, zwłaszcza jeżeli mamy na oku pracę w konkretnej miejscowości. Chociaż polskich przedszkoli w Anglii jest coraz więcej, są one usytuowane w różnych miejscach i nie w każdym mieście taka instytucja się znajdzie.

Chcąc zapewnić swojemu dziecku pełną opiekę, warto zainteresować się przedszkolem jeszcze przed przeprowadzką i dobrać miejsce zamieszkania oraz pracę tak, aby dowóz i odbiór dziecka z przedszkola nie sprawiał problemu. Polacy w Anglii nie powinni mieć problemu ze znalezieniem prywatnej placówki opiekuńczej dla swoich dzieci, jednak warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]