menu
reklama
reklama

Czas wolny w Danii- w tym kraju nie można się nudzić


Duńczycy zachwycają swoim podejściem do życia, uznawani są za jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie. Potrafią znaleźć to, co tak ciężko przychodzi nam Polakom, czyli balans pomiędzy pracą a życiem poza nią.

reklama
reklama

Wychodząc z pracy, odcinają się od niej, oddając przyjemniejszym formom spędzania czasu.

Festiwale, które przyciągają ludzi z całego świata
Każdy, kto choć trochę czasu spędził w Danii, wie, że w tym kraju można wybrać się na ciekawe festiwale i nie chodzi tylko o imprezy muzyczne. Przez cały rok miłośnicy różnych rzeczy spotykają się na dużych imprezach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Targi motocykli, festiwale kulinarne, zlot wikingów, zawody konne, regaty, turnieje piłkarskie dla dzieci to tylko kilka propozycji, które zapełnią czas wolny w Danii. Kalendarz festiwalów, imprez jest na tyle bogaty, że co jakiś czas można spędzić aktywnie i przyjemnie dzień wolny od pracy.

Teatry i muzea
Ani jednych, ani drugich w Danii nie brakuje. Duńczycy lubią spędzać wolny czas poza domem, odwiedzając właśnie teatry czy muzea, a także opery. O ile w przypadku tych pierwszych, przeszkodą może być bariera językowa, to w muzeum już jej nie ma. A wyjście do teatru zawsze można potraktować jako lekcję duńskiego. Jeśli chodzi zaś o muzea to nie zawsze i nie wszystkie pobierają opłaty za wstęp, dzięki czemu bez ponoszenia kosztów można spędzić wolny czas w Danii wzbogacając swoją wiedzę.

Filmy w ojczystym języku
W duńskiej telewizji obejrzysz filmy w oryginalnym języku z duńskimi napisami. Większość w języku angielskim bądź francuskim. Znając angielski, w deszczowy zimny dzień możesz spędzić wolny czas oglądając dobre filmy.

Pomysłów na to, jak spędzić wolny czas w Danii nie brakuje, wystarczy rozejrzeć się po swojej okolicy i sprawdzić kalendarz imprez i ciekawych wydarzeń.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]