menu
reklama
reklama

Branża budowlana w Portugalii - oferty pracy dla Polaków


Portugalia kilka lat temu borykała się z dużym kryzysem gospodarczym. Bezrobocie było szczególnie duże w grupie młodych ludzi, z resztą podobnie jak w Polsce.

reklama
reklama

I mimo że w 2006 roku otworzyła swoje granice przed pracownikami z Unii, to jednak Polacy nie ruszyli do niej masowo. Jak dziś stoi branża budowlana i czy warto wyjechać do pracy w Portugalii na budowie?

Ofert pracy na budowie niewiele
Praca w Portugalii na budowie może być kusząca przede wszystkim ze względu na klimat panujący w tym kraju, bo jeśli chodzi o zarobki, to są one zbliżone do polskich bądź tylko trochę wyższe. Branża budowlana przechodziła poważny kryzys jeszcze jakiś czas temu. I raczej nie było zapotrzebowania na pracowników spoza granic, bo pracy nie było. Obecnie w sezonie można znaleźć pracę w Portugalii na budowie, ale głównie przez agencje pośrednictwa pracy. Decydując się na samodzielny wyjazd, zdecydowanie trudniej jest znaleźć pracę w tej branży. Co innego, gdy na miejscu jest już ktoś znajomy i pomoże w poszukiwaniach bądź wie, że któryś z pracodawców poszukuje aktualnie pracownika.

Najcenniejsi dobrzy fachowcy
Jak w każdym innym kraju, tak i pracę w Portugalii na budowie znajdą osoby mające fach w rękach, doświadczenie i przede wszystkim takie, które przykładają się do swoich obowiązków. Znajomość języka na budowie może być wymagana, z racji tego, że nie ma tam zbyt wielu Polaków. Dodatkowe wymagania związane są z konkretnym stanowiskiem. Konieczne może być posiadanie prawa jazdy kategorii B bądź też uprawnień na maszyny budowlane. Oczywiście można znaleźć też oferty dla pomocników na budowie, pracowników niewykwalifikowanych, ale za tym idą też niższe zarobki.

Pracy w Portugalii na budowie najwięcej jest oczywiście w sezonie i wówczas najłatwiej ją znaleźć. Ofert pracy stałej jest bardzo mało. Jednak zawsze warto spróbować czegoś nowego i zobaczyć jak wygląda życie w kraju wina i piaszczystych plaż.

 

Powrót do listy artykułów [KLIK]